Zabıta Teşkilatı 194. Yılını Kutluyor

Zabıta Teşkilatı 194. Yılını Kutluyor

Yeşilyurt Belediyesi Zabıta Müdürü Emin Gölgeli ve personeli, “Zabıta Teşkilatının 194. Kuruluş Yıl Dönümü ve Zabıta Haftası” etkinlikleri kapsamında Vali Aydın Baruş’u makamında ziyaret etti.

Vali Baruş’u ziyaret eden Yeşilyurt Belediyesi Zabıta Müdürü Emin Gölgeli, kendilerini kabul ederek vermiş olduğu destekten dolayı Vali Baruş’a teşekkür etti. Ayrıca 5 araç ve 35 personel ile Yeşilyurt ilçesinde vatandaşlarımıza hizmet verdiklerini ifade eden Zabıta Müdürü Emin Gölgeli yapmış oldukları çalışmalar hakkında Vali Baruş’a bilgiler verdi.

Zabıta personelinin ziyaretinden mutluluk duyduğunu kaydeden Vali Aydın Baruş ise konuşmasında, “Zabıtaların kanun ve yönetmelikler çerçevesinde, insanların yaşam kalitesini yükseltmek için yapmış oldukları özverili çalışmalar için teşekkür ederek Zabıta Teşkilatının 194. kuruluş yıl dönümünü ve Zabıta Haftası’nı kutlayarak personele çalışmalarında başarılar diledi.”

Bu arada Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın talimatıyla kanun ve kuralların erken yaşlarda öğretilmesi amacıyla Zabıta İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve tamamı çocuklardan oluşan ‘Gönüllü Zabıta’ ekibi, Zabıta Teşkilatının 194. Kuruluş yıldönümü nedeniyle gerçekleştirdiği denetimler ve ziyaretlerde yoğun ilgi gördü.

İlk olarak Yeşilyurt’ta ki marketleri ziyaret edip işyeri sahipleri ve çalışanları zor sorular karşısında terleten minikler, marketlerin genel temizlik durumunu, yangın söndürme cihazlarını, satılan gıdaların etiketlerini ve son kullanma tarihlerini incelediler. Minikler, market çalışanları ve vatandaşlara Türk Bayrağı ile maskenin yanı sıra el dezenfektanı hediye ettiler.

Esnafların ve vatandaşların büyük ilgi gösterip yakınlık gösterdiği minikler daha sonra Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünü ziyaret edip, burada Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen tarafından misafir edildiler.

Minik zabıtaları kapıda çiçeklerle karşılayıp hediyeler veren Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen, ‘Gönüllü Zabıta’ ekibini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Yeşilyurt Belediyesinin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında uyguladığı ‘Gönüllü Zabıta’ projesinin toplumda çok büyük ilgi gördüğünü ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen, “Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’ın talimatıyla kurulan ‘Gönüllü Zabıta’ ekibinde yer alan çocuklarımızın Zabıta Teşkilatının 194. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir araya gelip, denetimlerde bulunması ve ardından bizleri ziyaret etmelerinden çok büyük memnuniyet duyduk. Çocuklarımızın erken yaşlarda kanun ve kuralları öğrenmeleri toplumsal gelişim sürecine büyük katkılar sağlayacaktır. ‘Gönüllü Zabıta’ projemizde bu bakımdan önemlidir ve miniklerimiz bu vesileyle kuralları ve kaideleri erken yaşlarda öğrenmiş oluyorlar. Zabıta teşkilatı ise yerel yönetimlerin hiç şüphesiz bel direğidir. Belediyelerin gören gözü, işiten kulağı olan Zabıta Teşkilatımız; Belediye ile vatandaşlarımız arasında köprü vazifesi görmektedir. Her geçen gün hizmet kalitesini artıran ve personel yapısını sürekli dinamik tutan bir anlayış ile 7 gün 24 saat çalışan Zabıta Teşkilatımız ve Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, vatandaşlarımızın sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamasını sağlamaktadır.Her yıl 1 ile 7 Eylül günleri arasında kutlanan Zabıta Haftası’nın 194. Kuruluş yıldönümünü tebrik ediyorum. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’ın selamlarını iletiyorum. ” diye konuştu.